Переглядаю запис одного вебінару. Накльовується інструкція, як його створювали:
0) представтеся і розкажіть про себе. Чи стосується це теми вебінару - не важливо.
1) оберіть якомога загальніший термін і сформулюйте його означення. Ясно, що оскільки термін широкий, означення вийде в досить розмитих термінах.
2) Почніть пояснювати значення кожного з епітетів в означенні (терміни там розмиті, тому що саме за яким терміном приховувалося в даному контексті - це очевидно і потребує пояснень)
3) Пояснюючи використовуйте синоніми. Ще більше синонімів! Не бійтеся стверджувати якісь і так очевидні речі (мабуть, щоб слухачі стали більш згодні з тим, що ви кажете). Не забувайте про всеохоплюючі твердження типу "це може відбуватися як на постійній основі, так і час від часу".
4) Щоб "проілюструвати" сказане, застосуйте дане раніше означення до якогось банального прикладу. Що простіший і банальніщий приклад, тим краще , адже ви сформулювали означення з розумних і широких термінів, тож не забудьте "висмоктати з пальця" наявність _кожного_ з них у прикладі. Не забувайте про розбиття кожної дії на якомога дрібніші кроки, тим самим показуючи "як все нетривіально насправді".
5) Як ведучий вебінару зробіть інтерактивчик - поцікавтеся у слухачів, чи їм все зрозуміло, або поставте якесь питання - типу "з якою метою ви зареєструвалися на вебінар". Ігноруйте відповіді, але заздалегідь подбайте про те, щоб змогли якось узагальнити "отримані" відповіді і далі відштовхуйтеся від цього узагальнення. Корисно буде також потім на це узагальнення посилатися.
Уже цих простих кроків вам вистачить на хвилин 15...20 балаканини.
* розповідь за цією інструкцією можна зробити цікавішою, вставивши "приклади з життя" (звісно, назвавши їх "кейсами"); про їх стосунок до основної теми можна не дуже дбати, але бажано, щоб історії були короткими і цікавими. Це збільшить тривалість балаканини ще хвилин на 10...15.